Kako odpraviti težavo z omrežjem v sistemu Windows 10
Leta 1995 je bilo na spletu le približno 1% svetovnega prebivalstva. Dvajset let kasneje ima več kot tri milijarde ljudi, skoraj polovica planeta, internetno povezavo. Dandanes je nemogoče, da bi se povezali z internetom, moteče in se počutite kot v letu 1995. Če uporabljate operacijski sistem Windows 10 in prejmete napako, kot je 'Ne morem se povezati s tem omrežjem' , potem veste, kako se to počuti. Razlogov, zakaj se računalnik morda ne poveže z določenim omrežjem, je več - to za uporabnike sistema Windows ni nova težava, dobra novica pa je, da jo je mogoče zlahka odpraviti.
Morda je nekaj narobe z vašo omrežno kartico ali povezanim gonilnikom (napako lahko povzroči stari ali napačen omrežni gonilnik). V tem primeru poskusite posodobiti ali namestiti drug (pravilen) gonilnik omrežne kartice. V drugih primerih boste morda morali onemogočiti omrežni protokol IPv6, da se boste lahko povezali z internetom in odpravili to težavo. Pogosto je preprosto ponastaviti usmerjevalnik, da bo sistem pozabi trenutne omrežne povezave in jo znova vzpostavite. Obstajajo lahko tudi drugi razlogi in načini za odpravo povezave. Predlagamo, da začnete pri najlažji rešitvi in preverite, ali to pomaga. V nasprotnem primeru poskusite z drugimi rešitvami, dokler ne najdete tiste, ki vam ustreza. V tem članku prikazujemo nekaj preprostih načinov, kako popraviti 'Ne morem se povezati s tem omrežjem' težava v operacijskem sistemu Windows 10.
Das System kann die angegebene Datei uTorrent nicht finden
Kazalo:
- Uvod
- Odstranite omrežni vmesnik
- Posodobite gonilnik omrežne kartice
- Povrnite gonilnik omrežne kartice
- Ponastavite usmerjevalnik
- Zaženite orodje za odpravljanje težav z omrežjem
- Zaženite ukaze za odpravljanje težav z omrežjem
- Onemogočite IPv6 v računalniku
- Onemogočite in omogočite svojo povezavo
- Odstranite ESET Smart Security Antivirus
- Video, ki prikazuje, kako popraviti, se ne more povezati s to težavo z omrežjem
Prenesite orodje za popravilo zlonamerne programske opreme
Priporočljivo je zagnati brezplačno skeniranje z Malwarebytes - orodjem za odkrivanje zlonamerne programske opreme in odpravljanje računalniških napak. Za odstranitev okužb in odpravljanje računalniških napak boste morali kupiti celotno različico. Na voljo brezplačna preizkusna različica.
Odstranite omrežni vmesnik
Če je težava v omrežni kartici (gonilniku), jo poskusite odstraniti in pustite, da jo Windows 10 samodejno znova namesti. Če želite odstraniti gonilnik omrežne kartice, pojdite v Upravitelj naprav. Odprite s tipkanjem 'upravitelj naprav' v Iskanje in izberite dani rezultat.
V aplikaciji Device Manager poiščite 'Omrežni vmesniki' in ga razširite, izberite omrežni vmesnik in z desno miškino tipko kliknite nanj. Kliknite 'Odstrani napravo' da ga odstranite.
Označi 'Izbriši programsko opremo gonilnika za ta gonilnik' potrdite in kliknite 'Odstrani'
Znova zaženite računalnik. Windows bo samodejno namestil nov gonilnik za vaš omrežni vmesnik ob naslednjem zagonu sistema Windows 10.
Posodobite gonilnik omrežne kartice
Težavo lahko povzroči stari ali napačen gonilnik - pridobite posodobljen / nov gonilnik za omrežni vmesnik. To lahko storite samodejno z namestitvenim programom Snappy Driver. Za prenos potrebujete računalnik z delujočo internetno povezavo.
Snappy Driver Installer (SDI) je zmogljivo brezplačno orodje za posodabljanje gonilnikov za Windows, ki lahko shrani celotno zbirko gonilnikov brez povezave. Gonilniki brez povezave omogočajo Snappy Driver Installerju dostop do hitrih posodobitev gonilnikov, tudi če ni aktivne internetne povezave. Snappy Driver deluje tako z 32-bitno kot s 64-bitno različico operacijskega sistema Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista in Windows XP. Gonilnike lahko prenesete prek namestitvenega programa Snappy Driver Installer v tako imenovanih gonilniških paketih, ki so samo zbirke (paketi) gonilnikov za različno strojno opremo, kot so zvočne naprave, grafične kartice, omrežni vmesniki itd. Lahko tudi prikaže podvojene gonilnike in neveljavne gonilnike ter ločuje posodobitve ki zahtevajo, da znova zaženete računalnik, da jih boste lažje ločili od ostalih. Snappy Driver Installer lahko prenesete s spletnega mesta tukaj.
Ko končate s posodabljanjem in namestitvijo gonilnikov, znova zaženite Windows 10, da začnejo veljati, in se povežite z internetom, da preverite, ali deluje.
Gonilnik lahko posodobite tudi ročno. Za to možnost potrebujete računalnik z delujočo internetno povezavo. Pojdite na spletno mesto proizvajalca omrežnih adapterjev. Prenesite najnovejši gonilnik in ga kopirajte na pogon USB. Pojdite v Upravitelj naprav (vnesite 'upravitelj naprav' v Iskanje in ga odprite). Razširite 'Omrežni vmesniki' izberite omrežni vmesnik, z desno miškino tipko kliknite nanj in nato izberite 'Posodobi gonilnik' .
Vprašani boste, kako želite iskati gonilnike, in na voljo imate dve možnosti: 1) samodejno iskanje posodobljene programske opreme gonilnikov 2) brskanje po računalniku za programsko opremo gonilnikov. Prva možnost zahteva internetno povezavo. Če imate težave z internetno povezavo, izberite drugo možnost. Poiščite gonilnik (na pogonu USB) in sledite navodilom.
Ko končate z namestitvijo novega / posodobljenega gonilnika, znova zaženite računalnik, da začnejo spremembe veljati, in preverite, ali je težava z omrežno povezljivostjo odpravljena.
Povrnite gonilnik omrežne kartice
Ta možnost lahko deluje, če ste se lahko povezali z internetom in se je težava pojavila pred kratkim, ko ste posodobili gonilnik omrežne kartice ali namestili drug gonilnik. Če želite vrniti gonilnik omrežne kartice, odprite Device Manager in odprite lastnosti omrežne kartice. Razširite 'Omrežni vmesniki' in z desno miškino tipko kliknite adapter. Izberite 'Lastnosti' .
V oknu Lastnosti kliknite 'Vozniki' zavihek in izberite 'Povrni gonilnik' .
Če je 'Povrni gonilnik' Možnost ni na voljo, ni gonilnika, na katerega bi se lahko vrnili. Če je ta možnost na voljo za vas, znova zaženite računalnik, ko zavrtite gonilnik, da bodo spremembe začele veljati.
Ponastavite usmerjevalnik
To je eden najlažjih načinov ponastavitve usmerjevalnika - mnogi uporabniki so poročali, da jim je pomagal odpraviti težavo. Na vašem usmerjevalniku bi moral biti gumb za ponastavitev - pritisnite ga za ponastavitev. Če gumba za ponastavitev ni, lahko usmerjevalnik preprosto izključite (izključite), da ga ponastavite. Ko je to končano, poskusite znova vzpostaviti omrežno povezavo.
Zaženite orodje za odpravljanje težav z omrežjem
Orodje za odpravljanje težav z omrežjem vam pomaga diagnosticirati in odpraviti pogoste težave z omrežno povezljivostjo v računalniku. Če želite zagnati orodje za odpravljanje težav z omrežjem, najprej vnesite nadzorno ploščo 'Nadzorna plošča' v Iskanje in izberite 'Nadzorna plošča' .
V oknu nadzorne plošče kliknite 'Omrežje in internet' .
V oknu Omrežje in internet kliknite 'Center za omrežja in skupno rabo' .
V centru za omrežje in skupno rabo kliknite 'Odpravljanje težav' .
To vas bo vodilo do okna za odpravljanje težav, kjer lahko izberete, katere težave želite odpraviti. Morali bi videti 'Internetne povezave' možnost. Kliknite to, če želite poiskati in odpraviti težave pri povezovanju z internetom ali spletnimi mesti - Windows bo za vas zagnal orodje za odpravljanje težav.
Zaženite ukaze za odpravljanje težav z omrežjem
Z ukaznim pozivom zaženite določene ukaze za odpravljanje težav v omrežju, ki se uporabljajo za ponastavitev sklada TCP / IP, sprostitev naslova IP, obnovitev naslova IP, izpiranje in ponastavitev predpomnilnika odjemalca DNS. Najprej odprite ukazni poziv s tipkanjem 'ukazni poziv' v Iskanju in z desno miškino tipko kliknite 'Ukazni poziv' rezultat. Izberite 'Zaženi kot skrbnik' da ga zaženete s skrbniškimi pravicami.
Ko se ukazni poziv odpre, vnesite svoje ukaze. Obstaja seznam ukazov, ki jih morate vnesti (lahko jih vnesete ročno ali kopirate in prilepite posamezno v okno ukaznega poziva). Ko vnesete (ali kopirate in prilepite) vsak ukaz, pritisnite tipko Enter na tipkovnici. Tu je seznam ukazov:
netsh winsock ponastavi
netsh int ip ponastavi
ipconfig / javnost
ipconfig / podaljšaj
ipconfig / flushdns
Ko končate z vnašanjem ukazov, zaprite okno ukaznega poziva. Ne pozabite, da morate računalnik znova zagnati, da začnejo spremembe veljati. Po ponovnem zagonu preverite, ali še vedno prejemate 'Ne morem se povezati s tem omrežjem' napaka.
Onemogočite IPv6 v računalniku
Ena od rešitev te težave je onemogočiti omrežni protokol IPv6 v računalniku. Pojdite v Nastavitve (v meniju Start) in izberite 'Omrežje in internet' .
V oknu Omrežne in internetne nastavitve (v oknu 'Stanje' podokno), poiščite 'Center za omrežja in skupno rabo' na dnu in kliknite nanjo.
Ko ste v oknu Center za omrežja in skupno rabo, kliknite svojo trenutno povezavo. V našem primeru 'Ethernet' .
windows update windows 7 kann nicht heruntergeladen werden
V oknu Stanje povezave kliknite 'Lastnosti' .
V oknu Lastnosti boste videli besedilo, 'Ta povezava uporablja naslednje elemente:' Iskati „Različica internetnega protokola 6 (TCP / IPv6) 'in počistite potrditveno polje zraven. Ko končate, kliknite V redu.
Znova zaženite računalnik, da uveljavite izvedene spremembe, in preverite, ali še vedno obstaja težava z internetno povezavo. Če to ne pomaga, boste morda morali tudi onemogočiti IPv6 na usmerjevalniku. Onemogočanje usmerjevalnika je precej zapleten postopek. Predlagamo vam, da najprej preberete priročnik za usmerjevalnik.
Če ste pred kratkim nadgradili sistem Windows 10, sta morda protokola IPv4 in IPv6 po nadgradnji onemogočena. V tem primeru poskusite nasprotno od onemogočenja protokola IPv6: preverite, ali sta omogočena oba protokola (IPv4 in IPv6). Nato znova zaženite računalnik in se poskusite znova povezati z internetom.
Onemogočite in omogočite svojo povezavo
Poskusite onemogočiti in omogočiti internetno povezavo - to je preprosto dejanje, ki bi lahko pomagalo odpraviti težavo. Če želite onemogočiti (in kasneje omogočiti) povezavo, pojdite v Center za omrežja in skupno rabo in kliknite 'Spremeni nastavitve vmesnika' .
Z desno miškino tipko kliknite povezavo in izberite 'Onemogoči' iz spustnega menija. Ko je onemogočena, znova kliknite znova in izberite 'Omogoči' .
Odstranite ESET Smart Security Antivirus
Nekateri uporabniki poročajo, da je ESET Smart Security povezan s to napako »Ne morem se povezati s tem omrežjem«. Po mnenju uporabnikov ESET Smart Security preprečuje, da bi vaš sistem zaznal Ethernet kartico v računalniku. V tem primeru ga odstranite iz sistema Windows. ESET ni edini protivirusni program, ki lahko povzroči težavo v sistemu Windows 10. Če vaša internetna povezava začne delovati po odstranitvi, lahko znova namestite protivirusno programsko opremo. Če želite odstraniti ESET Smart Security (ali drugo protivirusno programsko opremo), pojdite v Nastavitve in kliknite »Aplikacije«.
V oknu Aplikacije poiščite aplikacijo ESET Smart Security (ali drug protivirusni program, ki ste ga namestili v računalnik) pod 'Aplikacije in funkcije' , kliknite in izberite 'Odstrani' . Če imate nameščenih veliko aplikacij, vnesite ime aplikacije, da ga hitro najdete na seznamu.
Nezmožnost povezave z internetom in napaka »Ne morem se povezati s tem omrežjem« je lahko velika težava mnogih uporabnikov. Kot smo že omenili, obstaja veliko razlogov, zakaj se to lahko zgodi, vendar upamo, da so bile rešitve v tem članku koristne pri odpravljanju težave.
Video, ki prikazuje, kako popraviti težavo z omrežjem, se ne more povezati: