Navodila za odstranjevanje napak »Proxy strežnik se ne odziva«
Kaj je napaka »Proxy strežnik se ne odziva«?
„Napaka strežnika proxy se ne odziva“ pogosto povzročijo ugrabitve adware / brskalnika in potencialno neželeni programi (PUP), ki lahko spremenijo nastavitve internetnega brskalnika. Proxy strežnike lahko uporabljate za anonimen dostop do določenih spletnih strani ali drugih omrežnih storitev. Proxy strežniki omogočajo uporabnikom, da spremenijo naslove internetnega protokola (IP) in prikrijejo svoje lokacije ter tako skrijejo svoje prave identitete. Ta metoda je priljubljena med uporabniki, ki nameravajo dostopati do spletnih mest, s katerih so bili prepovedani, ali tistih, ki so blokirani na njihovi trenutni lokaciji.
Obstaja na stotine mladičev, ki trdijo, da so zakoniti in koristni. Prevarantske aplikacije dajejo lažne obljube, da bodo izboljšale izkušnjo brskanja po internetu z omogočanjem različnih funkcij. Te trditve so zgolj poskus prevare uporabnikov za namestitev. Po vdoru v sisteme PUP zbirajo osebne podatke, sistem izpostavijo tveganju okužbe in spreminjajo nastavitve internetnega brskalnika / računalnika brez dovoljenja uporabnika. V tem primeru spremembe uporabnikom onemogočajo dostop do spletnih strani.
Kako so se prevaranti namestili v moj računalnik?
Najbolj dvomljive aplikacije (na primer Wajam , CloudScout , DNS Unlocker , Iskanje popustov , in GeniusBox ) se v sistem infiltrirajo z zavajajočo metodo trženja programske opreme, imenovano »združevanje« - prikrita namestitev programov drugih proizvajalcev z običajno programsko opremo. Prevarantske aplikacije so pogosto v paketu z brezplačno programsko opremo, ki jo lahko naložite na spletnih mestih za brezplačen prenos programske opreme. Uporabniki običajno ne posvečajo dovolj pozornosti pri nalaganju in nameščanju programske opreme, zato je prikrivanje namestitve neumnih aplikacij v nastavitvah »Po meri« ali »Napredno« učinkovita tehnika. S hitrim nameščanjem in preskočitvijo nekaterih / vseh korakov za prenos in namestitev uporabniki nehote namestijo PUP-ove.
Kako se izogniti namestitvi potencialno neželenih aplikacij?
Postopke prenosa / namestitve programske opreme je treba izvajati previdno. Pri nalaganju brezplačne programske opreme natančno preglejte vsak korak in onemogočite vse vključene programe drugih proizvajalcev. Poleg tega pri namestitvi programov izberite možnosti »Po meri« ali »Napredno« - to bo razkrilo vse povezane programe, ki so navedeni za namestitev, in vam omogočilo, da jih zavrnete.
Hitri meni:
- Kaj je napaka »Proxy strežnik se ne odziva«?
- KORAK 1. Z nadzorno ploščo odstranite potencialno neželene programe.
- 2. KORAK Iz Internet Explorerja odstranite napako »Proxy strežnik se ne odziva«.
- 3. KORAK Iz brskalnika Google Chrome odstranite napako »Proxy strežnik se ne odziva«.
- 4. KORAK Iz Mozilla Firefox odstranite napako »Proxy strežnik se ne odziva«.
Odstranitev napake »Proxy strežnik se ne odziva«:
V oknu za odstranitev programov poiščite nedavno nameščene sumljive programe, izberite te vnose in kliknite »Odstrani« ali »Odstrani«.
Po odstranitvi potencialno neželenega programa, ki povzroči napako »Proxy server se ne odziva«, v računalniku poiščite morebitne preostale neželene komponente ali morebitne okužbe z zlonamerno programsko opremo. Če želite optično prebrati računalnik, uporabite priporočena programska oprema za odstranjevanje zlonamerne programske opreme.
was ist das andere in meinem mac speicher
Iz internetnih brskalnikov odstranite napako »Proxy strežnik se ne odziva«:
Video, ki prikazuje odstranitev potencialno neželenih dodatkov za brskalnik:
Odstranite zlonamerne dodatke iz Internet Explorerja:
Kliknite ikono zobnika (v zgornjem desnem kotu Internet Explorerja) izberite »Upravljanje dodatkov«. Poiščite nedavno nameščene sumljive razširitve brskalnika, izberite te vnose in kliknite »Odstrani«.
Kliknite ikono zobnika (v zgornjem desnem kotu Internet Explorerja) izberite »Internetne možnosti«.
Izberite zavihek »Povezave« in kliknite »Nastavitve LAN«.
Počistite polje »Uporabi proxy strežnik za LAN (te nastavitve ne bodo veljale za klicne povezave ali povezave VPN).« označite in kliknite 'V redu'.
Odstranite zlonamerne razširitve iz brskalnika Google Chrome:
Kliknite ikono menija Chrome (v zgornjem desnem kotu brskalnika Google Chrome) izberite »Orodja« in kliknite »Razširitve«. Poiščite vse nedavno nameščene sumljive dodatke brskalnika, izberite te vnose in kliknite ikono smetnjaka.
Kliknite ikono menija Chrome (v zgornjem desnem kotu brskalnika Google Chrome) izberite »Orodja« in kliknite »Nastavitve«.
Na dnu odprtega okna kliknite »Prikaži napredne možnosti ...«, pomaknite se navzdol in kliknite »Spremeni nastavitve proxyja ...«.
Izberite zavihek »Povezave« in kliknite »Nastavitve omrežja«.
V odprtem oknu počistite polje »Uporabi proxy strežnik za svoj LAN (te nastavitve ne bodo veljale za klicne povezave ali povezave VPN)«:
Odstranite zlonamerne vtičnike iz Mozilla Firefox:
Kliknite meni Firefox (v zgornjem desnem kotu glavnega okna) izberite »Dodatki«. V odprtem oknu kliknite »Razširitve« in odstranite vse nedavno nameščene sumljive programe.
Kliknite meni Firefox (v zgornjem desnem kotu glavnega okna) in izberite 'Možnosti'.
Izberite zavihek »Napredno« in v razdelku »Omrežje« kliknite »Nastavitve«.
Označite možnost »Brez proxyja« in kliknite »V redu«.